Napsali o nás

Podívejte se, co všechno se již napsalo o svahových sekačkách Spider

SPIDER “ZÁVODÍ” NA SVAZÍCH DAYTONY BĚHEM ZÁVODU COCA COLA ZERO SUGAR FREE 400 NA FLORIDĚ

Pohled, Česká republika (7. srpna 2018)

 

Daytona mezinárodní závodní okruh, nejprestižnější závod v NASCARu, používá dálkově ovládanou sekačku Spider ILD02 na strmých svazích světoznámého okruhu motorových závodů na Floridě, USA.

Sekačka SPIDER je jedním ze strojů, které Daytona využívá již mnoho let k údržbě trávy. Vysoké svahy jsou jednou z největších výzev pro oddělení údržby ploch na Daytoně.

Jason Griffith, vedoucí týmu Facility Grounds řekl:
"Spider ILD02 má integrovaný naviják, který umožňuje provoz na svazích až 60 stupňů. Jeden z našich zaměstnanců, Emory Renfroe, vyrobil speciální vodící lano pro traktor, který působí jako mobilní ukotvení, což umoňuje operátorovi sledovat stroj i přes svah a ovládat pomocí dálkového ovládání.
"Se čtyřmi mulčovacími noži sekačka usnadňuje práci na prudkých svazích a tráva je mnohem zdravější než dříve. Trvá to čtyři dny, než se poseká celá plocha. "

Andrew Gurtis, hlavní provozní viceprezident, je tím ohromen,
"Stroj Spider dosahoval celých 8 let skvělého výkonu, nicméně nyní ho již bylo potřeba vyměnit."

Stephen Tews je prodejní manžer ve společnosti Slope Care v Orlandu a byl zodpovědný za jednání, která vedla k nedávnému dodání nového Spider ILD02. Stephen dodal:
"Vnímáme, co znamená značka Daytona nejen pro NASCAR, ale i pro světové motoristické závody obecně a cítili jsme, že by to byl skvělý marketingový nástroj, kdybychom mohli být propojeni. Začali jsme jednat s manažerským týmem Daytona, což vedlo k tomu, že jsme na červencovém víkendovém závodu Coca Cola Zero Sugar 400 získali 14 minut expozice na digitálních obrazovkách kolem stadionu. Zároveň jsme prezentovali video Mow-na Lisa, které ukazuje, jak sekačka Spider vyseká ohromný portrét slavného malíře Leonarda da Vinci na svahu v České republice. Celý víkend byl velkým úspěchem. "

O Daytoně
Kromě NASCARu jsou na trati také závody ARCA, AMA Superbike, USCC, SCCA a Motocross. Trať má několik rozložení, včetně hlavního tří-oválného rychlostního okruhu o délce 4 km, okruh sportovních aut - 5,73 km dlouhý, okruh motorek 4,75 km a 400 m dlouhá plochá dráha pro motokáry a motorky. Trať o rozloze 180 akrů (73ha), zahrnuje 29-akr (12ha) jezero Lloyd, které hostilo závod motorových člunů. Rychlostní dráhu vlastní a provozuje společnost International Speedway Corporation.
-VÍCE-
Trať byla postavena v roce 1959 zakladatelem společnosti NASCAR Williamem "Billem" Francem, Sr., aby se zde konal závod, který se konal v původním okruhu Daytona Beach Road. Jeho rozložení umožnilo vyšší rychlost a poskytlo fanouškům lepší pohled na auta. Světla byla instalována po celé trati v roce 1998 a dnes je to třetí největší venkovní osvětlené sportovní zařízení v USA. Rychlostní linka byla třikrát renovována, s rekonstrukcí plochy uvnitř okruhu v roce 2004 a opravou tratě v letech 1978 a 2010.

Nejnovější rekonstrukční projekt (Daytona Rising) začal 5. července 2013 a byl dokončen v lednu 2016 za cenu 400 milionů amerických dolarů a kladl důraz na zlepšení zážitku diváků s pěti rozšířenými a přepracovanými vchody, stejně jako širší a pohodlnější sezení s více toaletami a koncesními stánky. Po dokončení rekonstrukce byla kapacita diváků zvýšena na 101 000 stálých míst, přičemž tato kapacita může být v případě potřeby rozšířena na 125 000.

 

Spider ILD02 seká na svazích mezinárodního okruhu Daytona.

Všimněte se mobilního ukotvení na traktoru.

 

Víkend závodu Coca Cola Zero Sugar Free 400 hostil neskutečné množství návštěvníků.

 

Lubomír Dvořák: Konstruktéry hledáme i ve vesnických dílnách

Lubomír Dvořák a tým jeho lidí patří k TC Business School už několik let. Majitel firmy Dvořák – svahové sekačky absolvoval MBA v roce 2016, následovali ho manažeři nákupu, výroby, obchodu, HR… Úzká spolupráce s organizací, která pokrývá trhy na celém světě, přináší výhody pro obě strany. Učíme se vzájemně. Jak do svého týmu hledají nové lidi a co je příčinou současného boje o každého konstruktéra? Majitel Lubomír Dvořák je přesvědčen, že školy jsou v něm nevinně.

Kolik lidí vám právě teď chybí?
Nemůžu říct, že bychom trpěli nedostatkem ve všech oborech. Do výroby se hlásí zájemců pořád dost. Tragická je ale situace na pozicích konstruktérů. Ty se nám dlouhodobě nedaří získat. Nebo spíš – konstruktéři by byli, ale jejich kompetence neodpovídají našim požadavkům.

Jsou něčím speciální, nestandardní?
Zřejmě ano. Práce u nás je specifická. Kraj je specifický. Nejbližší průmyslově orientované město, Jihlava, spolkne slušný počet odborníků. Skoro všichni ale pracují na sériových projektech – světlech, podestavách, montážních automatech.  My potřebujeme konstruktéry s víceoborovými přesahy. Slaboproudař se musí postarat o celé šasí sekačky, ale chápat i souvislost s hydraulikou, spalovacím motorem a dalšími odvětvími. A tady jsme narazili a pořád narážíme.

Proč? Nikdo je nevychoval, nepřipravil?
Nemyslím si, že takzvaně za všechno můžou školy. Navíc tvrdím, že dobrý konstruktér nemusí být nutně vystudovaný inženýr.

V čem je tedy zakopaný pes?
Doba, ve které jsem vyrůstal, nás nutila technicky samostatně přemýšlet. Nebylo téměř možné koupit si traktor, sekačku, automatickou krmičku. Proto jsme na koleni vyráběli nejrůznější samohyby, přemýšleli, jak věci fungují. Nová generace už taková není. Mladí dokážou perfektně pracovat s počítačem, vytáhnout jakékoli informace. Ale to s konstruktéřinou nemá nic společného. Neobjevují inovativní postupy, nejsou originální. A pokud chceme, aby se Spideru (značka svahové sekačky, pozn. red.) dařilo, musíme být unikátní v každém detailu. Jinak to nemá smysl.

 Jak konstruktéry vybíráte?
Vždycky jsme si chtěli prověřit odborné znalosti uchazečů. Dávali jsme jim řešitelské zadání a očekávali, že ho rádi vypracují a ukáží, co umí. Bohužel zjišťujeme, že se spíš lekli, mnohdy nevypracovali vůbec nic a jejich zájem ochladl. Náš předpoklad, že nabereme lidi, kteří přijdou a řeknou: uzly prostě vyřešíme takto, selhal. Otevřeně přiznávám, že jsme zvolili špatnou strategii.

Co teď děláte jinak?
Museli jsme změnit přístup. Hledali jsme konstruktéra, který sedne na židli a začne pracovat. Teď hledáme konstruktéra, na kterého je spoleh, umí vzít za práci, přemýšlí o detailech, nechybí mu kreativita ani nadšení. A je jedno, jestli je původní profesí cukrář nebo drží v ruce červený diplom z ČVUT.

Můžete být konkrétnější?
V podstatě jde o to, aby noví lidé zapadli do firemní kultury. Současné technologie jsou natolik specifické, že vždycky narazíte na něco, co ještě neznáte. Musíte chtít a umět spolupracovat s kolegy, fungovat v týmu. Právě ten dokáže nově příchozího takřečeně vychovat.

V tom je celé kouzlo?
Ne úplně. Máme v rukávu ještě zvláštní eso. (smích)

Motivaci vyšším platem? Týden dovolené navíc? Služební auto?
Úplně vedle. Spanilé jízdy po českých a moravských vesnicích. Jakmile se k nám donese zpráva o mimořádně zručném kutilovi, který třeba v garáži skládá veterány, vyrážíme za ním. Takový člověk musí mít ke konstruktéřině hluboký vztah a určitě ho to neuvěřitelně baví. Když mu dáme prostor, aby ho jeho koníček i dobře živil, máme vyhráno všichni.

Daří se?
Rád mluvím o klukovi ze Světlé nad Sázavou. Kladívkem a jen podle obrázku vyklepal, a teď se podržte, škodovku z 50. let. Celé auto! A přitom byl zaměstnaný jako seřizovač zemědělské techniky. Takových lidí je strašná škoda. Oslovili jsme ho a velmi rychle se dohodli. Pracuje u nás. Říká, že se konečně našel.

 

Originál a řadu dalších poutavých článků naleznete na:

https://www.tcbs.cz/cs/blog/lubomir-dvorak-konstruktery-hledame-i-ve-vesnickych-dilnach/

 

„Na sekačku v Podkrkonoší dobrý!“ Spider vítězí

Mona Lisa vysekaná do stráně tentokrát pobavila naše reklamní katy nejvíc. Uspěla i píseň od Jelena pro Březňáka. Nejhorší kritiku si vysloužila retro reklama taveňáku Apetito.

Ve spolupráci s časopisem MarketingSalesMedia přinášíme pravidelné týdenní hodnocení českých kampaní, hodnocení od těch nejpovolanějších – samotných kreativců, stratégů a klientů tuzemského reklamního průmyslu.

Reklamní katovna: pořadí za 25. týden 2017

 1. Cream Prague / Mustard: The Mow-na Lisa (49 %)
  značka: Spider, klient: Dvořák – svahové sekačky
 2. Jelen – Domů (30 %)
  značka: Březňák, klient: Heineken
 3. Havas Prague: Z čerstvého tvarohu a smetany (23 %)
  značka: Pribináček, klient: Savencia
 4. Symbio: Nezastavitelní 2017 (23 %)
  značka: Birell, klient: SABMiller
 5. Havas Prague: Originál od roku 1973 (18 %)
  značka: Apetito, klient: Savencia

S nabídkou hodnotit obesíláme přes 30 tuzemských kreativců, stratégů a zástupců klientů. Tentokrát hodnotilo 8 katů. Na škále od 0 do 100 %, odstupňované po 5 bodech, každý ohodnotí každou z kampaní, všechna bodování zprůměrujeme do výsledného čísla. K vybraným přidá slovní hodnocení.

1. Sekačky s citem pro umění (49 %)

Na stráni u Dolní Kalné na Trutnovsku se objevila známá tvář Mona Lisy vysekaná do trávy na ploše 50 tisíc metrů. K dílu nazvanému The Mow-na Lisa se 19. června oficiálně přihlásila česká firma Dvořák – svahové sekačky. Jedná se o její první globální digitální kampaň a autorství si na ni připsali hned dvě agentury Cream a Mustard. Cílem kampaně je především posílení brandu na významných trzích v Evropě, Jižní Americe a v Asii – firma totiž tvrdí, že se svoji značkou dálkově ovládaných svahových sekaček Spider je celosvětovým lídrem ve své kategorii.

„Naše sekačky jsou chráněné řadou patentů a úspěšně je vyvážíme do víc než 30 zemí světa. Proto jsme hledali celosvětově známou ikonu, kterou bychom v kampani mohli využít. Navíc autor Mona Lisy, Leonardo da Vinci, byl výjimečný konstruktér – tak by snad náš výtvor ocenil,” glosuje Lubomír Dvořák, majitel firmy a vynálezce technologického řešení. Mimochodem, Dvořák byl zároveň jedním z operátorů, kteří dílo vytvořili.

Celá práce na obraze o velikosti 250 x 200 metrů na svahu se sklonem až 45° trvala téměř tři dny. Nejvíce času paradoxně nezabralo samotné sekání, nýbrž zaměření obrazu do stráně – tým geodetů na něm pracoval dva dny. Operátoři se sekačkami Spider pak celý obraz vysekali během necelých deseti hodin.

Samotný obraz na stráni v Dolní Kalné byl však jen začátkem celé kampaně. Její hlavní těžiště tkví v šíření obsahu vytvořeného při sekání svahu. “Z obsahu, který vytvořili uživatelé a lokální média v prvních dnech, je už teď jasné, že Mow-na Lisa má velký potenciál organického šíření. Ten chceme podpořit mediálními investicemi a seedingem obsahu na vybraná média, jejich outlety na sociálních sítích a klíčové influencery po celém světě,” vysvětluje strategii aktivace Bernard Šimon z agentury Mustard.

Šampón, žvýkačky, zubní pasta, letecká společnost nebo fén – Mona Lisa a její tajuplný úsměv už posloužily reklamním tvůrcům v mnoha kampaních. Teď se přidávají sekačky. Ale mně se to líbí.
Iva Hadj Moussa (McShakespeare)

SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK - NEJLEPŠÍ REFERENCE (SPOLUPRÁCE SE SPOLEČNOSTÍ VANAD)

Rozhovor s výrobcem světové značky SPIDER

Společnost DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. byla založena roku 2004 panem Lubomírem Dvořákem. Dominantním produktem firmy jsou unikátní rádiem řízené svahové sekačky Spider. Patentovaný pojezdový systém „tančící krok“ zaručuje natáčení všech kol v rozsahu 360 stupňů. Lehká konstrukce a unikátní systém pojezdu umožňují pohyb i na extrémně prudkých svazích do náklonu až 55°. Prodejní síť společnosti činí více než 50 zemí po celém světě.


Sekačka na svahy SPIDER při práci


Svahová sekačka SPIDER

  
Společnost Dvořák – svahové sekačky, s.r.o. v roce 2015 zakoupila pro svou výrobní halu v Pohledu poblíž Havlíčkova Brodu laserový stroj Vanad KOMPAKT Laser, osazený 2 kW laserovým zdrojem. Vedoucího výroby pana Bohumíra Kubouška jsme se zeptali na zkušenosti s jeho provozem.

Pane Kuboušku, jak často stroj ve výrobě vašich sekaček využíváte?

Stroj pracuje ve dvousměnném provozu pět dní v týdnu, nyní, uprostřed sezony, až 85 hodin týdně.

Které díly pro vaše sekačky na stroji řežete?

Na laseru Vanad řežeme veškeré nosné kameny našich sekaček. Veškeré součásti z plechu, celou základnu, všechny nosné komponenty.

Které materiály a jaké tloušťky převládají?

Na laseru řežeme ze 60 % hliník do tloušťky 5 mm, ze 40 % konstrukční ocel a nerez do 8 mm. Využíváme řezání stlačeným vzduchem, což maximálně snižuje provozní náklady. Vzduchem řežeme veškeré komponenty z hliníku i slabší plechy z konstrukční oceli. Vanad nám dodal také vhodnou filtrační jednotku s ochranou proti explozi.

Jak byste zhodnotil obsluhu a údržbu laseru od firmy Vanad?

Operátor zvládl obsluhu stroje za velmi krátkou dobu, operační systém uživatele sám navádí, ovládání je jednoduché, zvládne ho opravdu každý. Pokud jde o náklady na údržbu, od našich operátorů vím, že stroj je téměř bezúdržbový, vlastně o žádných nákladech ani nevím, jsou nejspíše zanedbatelné, a to se na stroji pracuje více než 16 hodin denně.

Co na tomto stroji nejvíce oceňujete?

Dříve jsme zadávali výrobu komponent z plechu subdodavatelům, pořízením vlastního laserového řezacího stroje klesly náklady na jejich výrobu o více než polovinu. Výroba svahových sekaček SPIDER roste každoročně o 30 %, jsme inovativní firma, naše sekačky procházejí neustálým vývojem. Stroj KOMPAKT Laser proto využívají 1 – 2 hodiny denně také naši vývojáři. Vlastní laserový stroj nám umožňuje rychleji reagovat na požadavky zákazníků, nové nápady okamžitě testujeme, nezdržujeme se dodacími lhůtami. Operátory tvůrčí práce s moderní technologií moc baví, neustále se učí, každý den se posouvají dál.

Co bylo hlavním důvodem k zakoupení laserového řezacího stroje právě od firmy Vanad?

Zakoupení laserového řezacího stroje předcházelo výběrové řízení. Důležitou skutečností bylo, že Vanad je česká firma, která sídlí poblíž v Golčově Jeníkově. Největším rozdílem mezi dodavateli byl způsob komunikace, velice oceňujeme snahu zástupců firmy Vanad vyjít nám maximálně vstříc. Naše vztahy jsou dnes již spíše přátelské než ryze obchodní.

Náklady na nákup stroje se firmě DVOŘÁK – svahové sekačky s.r.o. vrátí do dvou let provozu. Firma Vanad dodala stroj jako kompletní pálicí pracoviště; kromě laserového stroje KOMPAKT Laser také adekvátní filtrační jednotku s ochranou proti explozi a vhodný kompresor. Zakázka byla realizována tzv. „na klíč“.

Bližší informace o stroji Vanad KOMPAKT Laser a modelech svahové sekačky SPIDER od firmy DVOŘÁK – svahové sekačky s.r.o.

SPIDER ZÁVODÍ NA SVAZÍCH ZÁVODNÍHO OKRUHU DAYTONA

Závodní okruh Daytona je domovinou nejprestižnějšího závodu seriálu NASCAR - Daytony 500. Nyní jsou svahy tohoto celosvětově známého floridského okruhu udržovány svahovými sekačkami Spider ILD02.

 

Během čekání na příjezd kolegů z Asociace manažerů sportovních trávníků se profesionálové v oboru mohli věnovat obdivu nad obratností a schopnostmi svahové sekačky Spider na protilehlém svahu okruhu.

 

Jeden z návštěvníků, Jeff Salmond (manažer sportovních trávníků na univerzitě v Oklahomě) řekl: “Každý byl tak ohromen, je to snad nejlepší věc vůbec.”

 

Sekačka Spider, sestrojená firmou DVOŘÁK - svahové sekačky z České republiky je distribuována dceřinou společností Slope Care LLC v Orlandu. Sekačky Spider jsou jen jedním z nástrojů, které jsou na okruhu využíváno k udržení jeho vysokého standardu.

Prudké svahy jsou jednou z největších výzev, kterým údržba okruhu čelí. Mimo jiné je trápí také sucho spojené se státními restrikcemi povoleného množství vody využívané k zavlažování trávníku.

 

Návštěva okruhu byla zorganizována Salmondem, velkým fanouškem závodů NASCAR. “Většina z nás je zvyklá na fotbalové, baseballové a soccrové trávníky, všichni jsme se ale shodli na tom, že Spider je skutečně skvělý stroj. Velmi nás zaujalo, jak byl operátor stroje zručný.”

 

“Bylo velmi působivé vyjet na trať a při příjezdu do cílové čáry vidět zasazenou šachovnici na přilehlém svahu. Ale svahová sekačka na dálkové ovládání, to je skutečně něco.”

 

“Spider nám práci značně zjednodušuje a na strmých svazích je tráva zdravější než kdykoliv předtím. K dosažení zdravého a čerstvého vzhledu trávníku sečeme trávu ve třech směrech, nikdy ne stejným směrem dvakrát za sebou. Tímto způsobem se nám podařilo, aby trávník vypadal opravdu dobře” vysvětlil Newpher.

 

O okruhu Daytona

Kromě závodů NASCAR se na okruhu pořádají závody ARCA, AMA Superbike, USCC, SCCA nebo také motokros. Trať umožňuje několik modifikací, nejkratší je čtyřkilometrový vysokorychlostní triovál, dále 5,73 km dlouhá trať určená pro závodní vozy, 4,75 km motocyklový okruh či 400m plochodrážní dráha. Areál tratě má 73 hektarů včetně 12 hektarového jezera Lloyd, na kterém se pořádají závody motorových člunů. Vlastníkem a provozovatelem trati je společnost International Speedway Corporation.

 

Trať byla vystavěna v roce 1959 zakladatelem seriálu NASCAR Williamem “Billem” Francem st.

Převýšený povrch trati umožňuje dosahování vysokých rychlostí a divákům se zároveň dostává dobrého výhledu na trať. K osvětlení trati došlo v roce 1998, dnes je třetím největším osvětleným sportovním areálem na světě. Okruh byl třikrát renovován, zázemí trati v roce 2004 a zpevnění samotného povrchu okruhu v letech 1978 a 2010.

 

Nejnovější renovace s názvem Daytona Rising započala v roce 2013 a byla kompletně dokončena v roce 2016 s náklady dosahující částky 400 mil. USD. Důraz byl kladen na zlepšení zážitku díváků. Nynější kapacita byla zvýšena na 101 tisíc permanentních sedadel s potenciálem navýšení na 125 tisíc v případě potřeby.

RŮŽOVÝ SPIDER NA ŠVÝCARSKÝCH SVAZÍCH

Arachnologové z celého světa se velmi podivovali tomu, když se na švýcarských horských
pastvinách zjevil obrovský růžový pavouk.
Nejednalo se však o dříve neobjevený živočišný druh, ale o Spider ILD02 - rádiem řízenou
svahovou sekačku, kterou využívá místní živnostník k údržbě travnatých svahů místních farem ve
švýcarských Alpách.
Oblíbená barva jeho partnerky Cornelie je růžová a pokud je to možné, veškeré vybavení jeho
podniku je natřeno na růžovou - od plastových obalů slaměných balíků až po kravské zvony.
Dokonce on sám nosí růžové šortky během horkých letních měsíců.
Lubor Hladík, manažer pro mezinárodní obchod ve společnosti Dvořák - výrobce sekaček Spider
vysvětluje: “Dostali jsme poptávku od našeho švýcarského distributora na Spider ILD02, nezvykle
však požadovali modifikaci v podobě zářivě růžového laku. Později jsme zjistili, že to je
zákazníkova partnerka, kdo je růžovou barvou posedlý. Růžová sekačka by se tak skvěle hodila
ke zbytku vybavení farmy. Jelikož zákazník má vždy pravdu, nalezli jsme správný barevný pigment
a jejich přání vyplnili. Sekačky Spider jsme již v minulosti vyráběli s barevnou modifikací- jednalo
se o celočernou variantu pro závodní trať Daytona v USA. Růžovou ale nikdy. Toto byla první.”

 

IHNED.CZ - Z Havlíčkova Brodu ovládl polovinu světového trhu. Firmou roku na Vysočině je výrobce sekaček Spider

Firmou roku na Vysočině se v soutěži Hospodářských novin stal výrobce svahových sekaček Spider. Společnost Lubomíra Dvořáka začínala před 11 lety a dnes drží polovinu světového trhu. VÍCE

VYSOČINA - NEWS.CZ - Na Vysočině zvítězili výrobci svahových sekaček a přírodní bylinné čaje

Vodafone Firmou roku 2015 Kraje Vysočina se stala společnost Dvořák – svahové sekačky. Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 získala Valérie Pelikánová. Více

Comenius.cz - DVOŘÁK - svahové sekačky s. r. o. patří do českých 100 nejlepších společností

Ke konci minulého roku se uskutečnil gala večer v prostorách Pražského hradu ve Španělském sále, kde byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže "Českých 100 nejlepších". Společnosti DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. se v této soutěži podařilo získat umístění v oboru INVENCE – NASAZENÍ – EXPORT – ZISK. 

TCBS.CZ - Rodinná firma roku 2014

Na druhém místě v soutěži Rodinná firma roku se umístila firma Dvořák - svahové sekačky s.r.o., která vyvíjí, vyrábí a servisuje svahové sekačky. Více zde:

iDNES.cz - „Pavoučí“ sekačky mají novou továrnu. V Pohledu vyrostlo nové zázemí

Do celého světa vyváží své patentované sekačky pro těžko přístupné a svažité plochy firma Lubomíra Dvořáka. V uplynulém týdnu otevřela svůj nový závod u Pohledu. Ročně v něm vyrobí skoro čtyři stovky strojů. Více zde

HAVLÍČKOBRODSKÝ deník.cz - Do světa svahových sekaček vstoupil Spider čtvrté generace.

Pohled – Nový prostorný výrobní areál Spider, rozprostírající se nad obcí Pohled, na pravé straně silnice I/34 ve směru na Pardubice, byl ve čtvrtek po dokončení slavnostně otevřen. Více zde

VYSOČINA - NEWS.CZ - Rodina brodských Spiderů se rozrůstá, zájem je o ně hlavně v zahraničí

Novou tovární halu společnosti Dvořák, kterou zdobí logo nejúspěšnějšího produktu Spider, představilo vedení firmy ve čtvrtek 4. září v Pohledu u Havlíčkova Brodu. Více zde

HOBBY.CZ - Takovou sekačku byste chtěli doma. Podívejte se na Spidera při práci

Svahová sekačka Spider není žádnou horkou novinkou. My jsme ji nedaleko od redakce zastihli při práci a přiznáme se, nemohli jsme odolat, abychom se o ten zážitek s vámi nepodělili. Protože tohoto pavoučka by chtěl domů každý. Více

Chci ji vyzkoušet
Předvedeme Vám svahovou sekačku Spider úplně ZDARMA! Chci se domluvit
Rychlý kontakt

Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat!
Rádi odpovíme na všechny dotazy.

Tel.: +420 564 036 099
E-mail: info@spider-cz.com