SPIDER “ZÁVODÍ” NA SVAZÍCH DAYTONY BĚHEM ZÁVODU COCA COLA ZERO SUGAR FREE 400 NA FLORIDĚ

SPIDER “ZÁVODÍ” NA SVAZÍCH DAYTONY BĚHEM ZÁVODU  COCA COLA ZERO SUGAR FREE 400 NA FLORIDĚ
13. 8. 2018 | michaela | 166× přečteno

Pohled, Česká republika (7. srpna 2018)

Daytona mezinárodní závodní okruh, nejprestižnější závod v NASCARu, používá dálkově ovládanou sekačku Spider ILD02 na strmých svazích světoznámého okruhu motorových závodů na Floridě, USA.

Sekačka SPIDER je jedním ze strojů, které Daytona využívá již mnoho let k údržbě trávy. Vysoké svahy jsou jednou z největších výzev pro oddělení údržby ploch na Daytoně.

Jason Griffith, vedoucí týmu Facility Grounds řekl:
"Spider ILD02 má integrovaný naviják, který umožňuje provoz na svazích až 60 stupňů. Jeden z našich zaměstnanců, Emory Renfroe, vyrobil speciální vodící lano pro traktor, který působí jako mobilní ukotvení, což umoňuje operátorovi sledovat stroj i přes svah a ovládat pomocí dálkového ovládání.
"Se čtyřmi mulčovacími noži sekačka usnadňuje práci na prudkých svazích a tráva je mnohem zdravější než dříve. Trvá to čtyři dny, než se poseká celá plocha. "

Andrew Gurtis, hlavní provozní viceprezident, je tím ohromen,
"Stroj Spider dosahoval celých 8 let skvělého výkonu, nicméně nyní ho již bylo potřeba vyměnit."

Stephen Tews je prodejní manžer ve společnosti Slope Care v Orlandu a byl zodpovědný za jednání, která vedla k nedávnému dodání nového Spider ILD02. Stephen dodal:
"Vnímáme, co znamená značka Daytona nejen pro NASCAR, ale i pro světové motoristické závody obecně a cítili jsme, že by to byl skvělý marketingový nástroj, kdybychom mohli být propojeni. Začali jsme jednat s manažerským týmem Daytona, což vedlo k tomu, že jsme na červencovém víkendovém závodu Coca Cola Zero Sugar 400 získali 14 minut expozice na digitálních obrazovkách kolem stadionu. Zároveň jsme prezentovali video Mow-na Lisa, které ukazuje, jak sekačka Spider vyseká ohromný portrét slavného malíře Leonarda da Vinci na svahu v České republice. Celý víkend byl velkým úspěchem. "

O Daytoně
Kromě NASCARu jsou na trati také závody ARCA, AMA Superbike, USCC, SCCA a Motocross. Trať má několik rozložení, včetně hlavního tří-oválného rychlostního okruhu o délce 4 km, okruh sportovních aut - 5,73 km dlouhý, okruh motorek 4,75 km a 400 m dlouhá plochá dráha pro motokáry a motorky. Trať o rozloze 180 akrů (73ha), zahrnuje 29-akr (12ha) jezero Lloyd, které hostilo závod motorových člunů. Rychlostní dráhu vlastní a provozuje společnost International Speedway Corporation.
-VÍCE-
Trať byla postavena v roce 1959 zakladatelem společnosti NASCAR Williamem "Billem" Francem, Sr., aby se zde konal závod, který se konal v původním okruhu Daytona Beach Road. Jeho rozložení umožnilo vyšší rychlost a poskytlo fanouškům lepší pohled na auta. Světla byla instalována po celé trati v roce 1998 a dnes je to třetí největší venkovní osvětlené sportovní zařízení v USA. Rychlostní linka byla třikrát renovována, s rekonstrukcí plochy uvnitř okruhu v roce 2004 a opravou tratě v letech 1978 a 2010.

Nejnovější rekonstrukční projekt (Daytona Rising) začal 5. července 2013 a byl dokončen v lednu 2016 za cenu 400 milionů amerických dolarů a kladl důraz na zlepšení zážitku diváků s pěti rozšířenými a přepracovanými vchody, stejně jako širší a pohodlnější sezení s více toaletami a koncesními stánky. Po dokončení rekonstrukce byla kapacita diváků zvýšena na 101 000 stálých míst, přičemž tato kapacita může být v případě potřeby rozšířena na 125 000.

Spider ILD02 seká na svazích mezinárodního okruhu Daytona.

Všimněte se mobilního ukotvení na traktoru.

Víkend závodu Coca Cola Zero Sugar Free 400 hostil neskutečné množství návštěvníků.